Дехто помилково вважає, що розробники нових криптовалют намагаються створити заміну біткоїну та потіснити його з першого місця
Звісно, курс біткоїна сьогодні цікавить кожного розробника, але мета багатьох ентузіастів – довести світу свою ідею. Сам біткоїн також створено як альтернативу фіатним коштам. За допомогою першої крипти можна проводити захищені та прозорі платежі без участі банків.
Подібні експерименти з біткоїном виявилися дуже вдалими: нинішній курс крипти досить високий. Існують ще цікавіші експерименти. Наприклад, криптовалюта Dogecoin випущена на основі інтернет-мему.
Як з’явився догкоїн?
У 2013 році нові види цифрових коштів з’являлися, як гриби після дощу. Популярністю користувалися і різноманітні інтернет-меми. Біллі Маркус та Джексон Палмер створили власну криптомонету. Маркус працював у відомій комп’ютерній компанії IBM, а Палмер був співробітником не менш відомої компанії Adobe.
Джексон Палмер напівжартома заявив на своїй сторінці у соціальній мережі, що хоче створити оригінальну криптовалюту. В ті роки, і навіть зараз, був дуже популярним інтернет-мем із зображенням собаки породи сібу-іну. Всупереч тому, що Палмер просто пожартував, підписники та друзі сприйняли пост автора всерйоз та пройнялися його ідеєю.
В той самий час Біллі Маркус також розробляв власну крипту. Коли він побачив запис колеги, то вирішив запропонувати йому об’єднати зусилля. Основою для створення нової криптомонети став лайткоїн. Він був набагато дешевшим за біткоїн та мав великий запас монет, доступних для майнінгу.
Вже на перших етапах після створення криптовалюта продемонструвала стійкий курс з хорошою тенденцією до зростання. Не останню роль у популяризації зіграли відомі особистості. Ілон Маск просто згадав догкоїн в соціальній мережі, що призвело до двократного збільшення криптомонети.
Приклав руку до популяризації і Віталій Бутерін (розробник ефіру). Він не просто підтримав Палмера та Маркуса, а запропонував їм дуже вигідні умови співпраці.
Пародія на догкоїн
Пройшло зовсім небагато часу, як з’явилася пародія на догкоїн під назвою Shibu Inu. Дотепер не відомо, хто створив крипту, крім псевдоніма Peci. Розробник назвав власну монету вбивцею догкоїна та запровадив три головні правила, яких дотримується і донині:
- на створення не витрачено жодного цента;
- для просування монети в суспільстві не використовуватиметься реклама;
- розробник може купувати монети тільки на правах інших користувачів.
Хоча ідея здавалася абсурдною, її підтримали. Той же Бутерін підтримав розробника, за що отримав від нього 505 трлн токенів. Бутерін використав тільки 50 млн монет (трохи більше мільярда доларів), а інші 90% токенів спалив, а частину відправив на благодійність.
Зараз розробник Shibu Inu працює над створенням метавсесвіту, де розрахунки проводитимуться саме за допомогою цієї криптовалюти. Поки що курс Shibu Inu нижче одного долара, і навряд чи ситуація кардинально зміниться. Але суть в іншому: навіть жарт дозволив створити відому на весь світ крипту.