Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Вакцини від правця на Буковині є достатньо навіть для дорослих

Фото: УНІАН
Безоплатно щепитися ними можна в усіх медзакладах міста
Слідом за смертями в Україні від ботулізму у Сумах було зафіксовано загибель 5-річної дитини від правця. Як і у випадку з ботулізмом, вона сталася через відсутність відповідної сироватки, чого багато років в Україні не було. На превеликий жаль, попри трагедії ситуація не змінюється. Лічені дози сироватки від ботулізму і правця є лише у розпорядженні Міністерства охорони здоров’я, звідкіля їх у разі потреби обіцяють доставити у потребуючий регіон. У який спосіб це можна буде швидко зробити, якщо при обох захворюваннях сироватку потрібно вводити у перші ж години, мабуть, відомо лише керівникам МОЗ.

– Однак у випадку з правцем є певна альтернатива, - каже заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марія Поліщук. – В екстрених ситуаціях можна скористатися відповідною вакциною. Ще краще, не чекаючи неприємностей, потрібно щепитися нею для профілактики. Тим більше, що після останнього обов’язкового щеплення у 16-річному віці, вакцинуватися від правця необхідно через кожні 10 років.
 
Якщо багато років поспіль цієї вакцини в області фактично не було, то тепер з нею проблем немає. Поєднаною вакциною для профілактики дифтерії і правця для дорослих (АДП-М) у достатній кількості забезпечені всі лікувальні заклади. Тому безоплатно щепитися може кожен охочий. Зробити це варто обов’язково, адже правець є вкрай небезпечним інфекційним захворюванням із високим ризиком летальності. Розвинутися ж воно може, коли через ушкодження шкіри (навіть звичайний поріз) в організм потрапить збудник – спори анаеробної палички Clostridium tetani, яку зеленка, йод чи перекис водню знешкодити просто не в змозі.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж