Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Моніторинг якості питної води: де на Буковині знайшли відхилення


З 14 водопроводів відібрали на проведення лабораторних досліджень 69  проб питної води
Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернівецькій області впродовж 9 місяців 2020 року здійснювався моніторинг якості питної води на об’єктах нагляду, зокрема: комунальні, селищні, відомчі водопроводи, громадські криниці, навчально – виховні заклади.

В рамках моніторингу проводились лабораторні дослідження проб питної води. З 14 водопроводів було відібрано на проведення лабораторних досліджень 69  проб питної води. За результатами  яких відхилення встановлено в 20 (29%) пробах за санітарно-хімічними та 24 (34,8%) за мікробіологічними показниками.
 
Відхилення від вимог санітарних правил встановлено на водопроводах м.Сокиряни, м.Кіцмань і смт. Неполоківці Кіцманського та смт. Кострижівка і с.Хрещатик Заставнівського районів. Відхилення лише за мікробіологічними показниками встановлено на водопроводах с.Зелена Кельменецького та смт.Берегомет Вижницького районів, а за санітарно-хімічними показниками – смт.Кельменці.

Із 117 громадських криниць було відібрано проби питної води для проведення лабораторних досліджень. За результатами  лабораторних досліджень відхилення встановлено в 30 (25,6%) пробах за санітарно-хімічними та 94 (80,3%) за мікробіологічними показниками.

Відхилення за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками встановлено в пробах питної води з громадських криниць Вижницького, Герцаївського, Новоселицького, Сокирянського та Хотинського районів. Відхилення лише за мікробіологічними показниками встановлено у Глибоцькому, Заставнівському, Кіцманському та Сторожинецькому, а за санітарно-хімічними – Кельменецькому  районах.

Також, із 94 навчально – виховних закладів було відібрано 162 проби питної води для проведення лабораторних досліджень. Так, з 35 закладів, які підключені до централізованого водопостачання, було досліджено 56 проб питної води. Відхилення встановлено за санітарно-хімічними в 3 (5,3%) пробах та в 33 (58,9%) – за мікробіологічними показниками.
 
Не відповідала питна вода вимогам по санітарно – хімічним та мікробіологічним показникам в Сокирянському  районі та м.Чернівці. Крім того, лише за мікробіологічними показниками відхилення встановлено у Вижницькому, Глибоцькому, Заставнівському, Новоселицькому, Путильському, Кельменецькому та Хотинському районах. А з 59 закладів, які використовують воду з джерел децентралізованого водопостачання, було досліджено 106 проб питної води.
 
Відхилення встановлено за санітарно-хімічними в 26 (24,5%) пробах та в 80 (75,5%) – за мікробіологічними показниками. Невідповідність по санітарно – хімічним та мікробіологічним показникам встановлено в усіх районах і лише за мікробіологічними показниками у Вижницькому, Герцаївському, Заставнівському, Путильському, Кіцманському районах та м.Чернівці.

Про всі виявлені позитивні знахідки проінформовано керівників. Проведено знезараження джерел питного водопостачання з повторним дослідженням проб питної води, станом на сьогодні – вода відповідає вимогам. Питання забезпечення населення Чернівецької області питною водою гарантованої якості залишається на постійному контролі.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно