Криптовалюти досягли високого рівня популярності по всьому світу. Їх використовують для здійснення інвестицій або платежів. Так, існує низка країн, де криптовалюта представляється на одному рівні з традиційними валютами. Однак залишаються ті держави, які повільно проводять політику впровадження криптовалют в економічну сферу.
Відбувається це через низку причин, які ускладнюють ситуацію. Liga.Crypto допомогла розібратися у питаннях пов'язаних з легалізацією цифрових активів.
Де криптовалюта легалізована?
Криптовалюти можуть використовуватися для проведення різних видів фінансових операцій, включно з купівлею товарів і послуг в інтернеті, інвестуванням, переказом коштів тощо. Найвідомішими криптовалютами вважаються Bitcoin та Ethereum. Наразі 60% усіх країн провели легалізацію криптовалюти. Однак важливо розуміти, що цей процес дуже складний, оскільки криптовалюта передбачає анонімність і децентралізованість. Виходячи з цього, виникають проблеми зі створенням юридичних механізмів регулювання обігу монетами. Уперше криптовалюту було інтегровано в економічну платіжну систему в Сальвадорі. У 2022 році BTC був визнаний офіційним у ЦАР. Також використовувати криптовалюту можна в межах ЄС, однак банки попереджають клієнтів під час транзакцій про всі можливі ризики. Віртуальні гроші застосовуються легально в Японії, США, Канаді, Австралії. В Україні, криптобіржа Вайтбіт активно впроваджуються у внутрішній ринок, та вже інтегрувалась з додатком "Дія” для проходження KYC.
Заборона на криптовалюту
У деяких країнах існує заборона на використання криптовалюти. Причинами цього є:- побоювання нестабільного курсу;
- відсутність централізованого управління;
- поняття крипти як загрози для національної валюти;
- можливість застосовувати монет для незаконної діяльності.
До списку країн, які заборонили використання криптовалют входить Китай, Північна Македонія, Єгипет, Афганістан, Болівія, Ірак, Непал та інші. Хоча криптовалюти надають нові можливості і мають потенціал для зміни існуючих фінансових систем, вони також можуть бути схильні до волатильності та ризику, пов'язаного з технічними та регуляторними аспектами.